Webp.net-resizeimage.png

איך להתמודד עם הוצאות בלתי מתוכננות


יום חמישי קצת לפני שאני כבר מחזירה את הילדים מהגן אני מניעה את הרכב נוסעת מרחק של 100 מטר ולפתע נורית STOP דולקת בפאנל הבקרה של הרכב. קצת יותר למטה בפירוט התקלה מופיע המשפט "oil pressure too low" . איזה לחץ פשוט לא יאומן עוד מספר דקות הילדים כבר יוצאים מהגן ואני כבר צריכה לאסוף אותם נו דווקא עכשיו זה קורה??

אני מתקשרת לבעלי. כמו תמיד יש לו את כל הזמן שבעולם . " נו אז מה אתה אומר אפשר להמשיך בנסיעה?" אני כבר שומעת אותו מקליד את משפט המפתח כנראה בגוגל וחורץ את דינו של הרכב :

לפי מה שהרב גוגל אומר יש סיכוי שלחץ השמן באמת נמוך מאיזושהי סיבה (אולי נזילת שמן) וכאן הנזק שיכול להגרם יכול להיות באמת רציני עד כדי שיפוץ ראש מנוע אז כדאי שתשאירי את הרכב בצד נזמין גרר כבר ביום ראשון ושם כבר יסגרו לנו את הפינה עד אז נאלץ להסתדר . הוא מתקשר גם לבחור במוסך והוא מאשרר את הבעיה וממליץ אף הוא לא להמשיך בנסיעה.

כמובן שאני מתקשרת לחברה הטובה שלי ומבקשת את עזרתה והיא נענית לבקשתי ומתלווה אלי למלאכת איסוף הילדים מהגנים . איזה כיף שיש כזאת חברה.

סיעור מוחות עם המומחים בתחום

סוף השבוע עבר עלינו בחפירה עמוקה אל תוך עולמם של כל חובבי מכונאות הרכב אלה שיש להם קצת יותר מושג מאיתנו בכל מה שנוגע לתקלות נפוצות , והתקלה שלנו ברכב מסתבר מספקת די הרבה תוצאות תשובות והצעות .אני מנסה להיאחז באלה המתונים שאומרים שאולי פשוט חסר קצת שמן ושולחת את בעלי לבדוק את העניין אבל הוא חוזר בידיים שחורות ואומר שהכל תקין בגיזרת השמן במכונית.

יש מי שכותב כאן באחד הפורומים ,אני אומרת לבעלי ,שכנראה גם הזמן הקצר הזה שהרכב עוד היה מונע יכול לגרום לנזק לא מבוטל. הוא נאנח וממשיך לקרוא ביחד איתי עד כמה גדולה ההוצאה הזאת עוד יכולה להיות.

מי לא השתתף בדיון המעמיק הזה ...הגיס הגיסה, הדוד והדודה וגם לשכן מהקומה למטה הייתה איזושהי אבחנה . הסופ"ש הזה היה סוער מתמיד .

כמו שכבר הספקתם להבין יש מצב שהולכת לרדת עלינו הוצאה בלתי מתוכננת שיכולה לעלות לנו בעד כמה אלפים טובים . לא נעים בכלל, ובעיקר כואב בכיס .

ההוצאה הלא מתוכננת בתקציב המשפחה

חלקן של אותן הוצאות לא מתוכננות בתקציב מעסיק כל משפחה ומשפחה לפחות פעם אחת ברבעון. זה יכול לתפוס אותנו בימי שישי כשלכביסה שנערמה אין פתרון של ממש כי מכונת הכביסה התקלקלה וזה יכול לתפוס אותנו בהודעה משמחת של קרובת משפחה אהובה שמתחתנת אוטוטו . לטוב או לרע כדאי להערך מראש להוצאות כאלה בכדי שלא להכנס לחריגה מיותרת בחשבון העו"ש. אז מה עושים?

-הדרך הטובה ביותר היא פשוט להפנות כל חודש סכום מסוים של כסף לחסכון בלתי מתוכנן בהתאם להכנסות וההוצאות של המשפחה תוך הסתכלות אחורה על הוצאות בלתי מתוכננות ועל הסכום שנאלצנו להוציא. למשל אם הבחנתם בכך שפעם ברבעון ההוצאות הבלתי מתוכננות שלכם הגיע לסך של 1000ש"ח דאגו להפריש לפחות 350ש"ח לתקציב החיסכון הבלתי מתוכנן. אם אין סכום עליו אתם יכולים להסתמך פשוט חסכו כמה שאפשר .

-בהעדר חסכון כזה ובאם כבר נפלה עלינו אותה הוצאה לא מתוכננת באותו חודש עלינו לקחת עליה אחריות וזה אומר שנאלץ לקזז בהוצאות החודשיות שלנו לאותו חודש קרוב את הסכום שאותו הוצאנו בחודש הקודם ובכך התקציב שלנו נשאר כמות שהוא - מאוזן.

ההוצאה הלא מתוכננת שלי על הרכב ומה באמת יצא מסיעור המוחות בסופ"ש

יום ראשון על הבוקר הזמנו את הגרר שהסיע את הרכב ישירות למוסך. את הציפורניים כססנו כבר עד הבשר בציפיה לאותו טלפון מיוחל שיבשר לנו כמה באמת נאלצנו להוציא הפעם בטיפול על התקלה. שמחתי לדעת שהתקלה קרתה בסה"כ בגלל פילטר שמן שהיה צריך להחליף - טיפול תקופתי שנדחה בכמה שבועות הוא זה שהיה נחוץ וכמובן שבסופו של דבר נעשה.

פחות מ 500 ₪ זאת הייתה עלות הטיפול והרכב עלה בחזרה על הכביש , מזל שיש לי את קופת החיסכון הקטנה להוצאות בלתי מתוכננות כך שלא הרגשתי בהוצאה הזאת כלל.

ומה באמת יצא מסיעור המוחות של סופ"ש אז בעיקר תרומה להבנה הבסיסית שלי ברכב על כל מכלוליו . ללקסיקון התווספו עוד כמה מושגי יסוד חדשים כמו : מסנן שמן, סנסור לחץ שמן , ראש מנוע.

כמה מילים אחרונות לסיכום

אם יש חיסכון וגם אם אין הרעיון שעומד מאחורי תקציב משפחתי הוא שבכל מצב האחריות היא בידיים שלנו . יש לנו הכנסה מסוימת ואיתה אנחנו אמורים להתמודד. אם יצא לנו לחסוך הרי שזכינו בראש שקט כשההוצאה הבלתי מתוכננת הגיחה פתאום ואם לא חסכנו גם אז נדע בדיוק איך לאזן את ההוצאות החודשיות הבאות שלנו כך שלא יהיה לנו גירעון תקציבי שעוד נמשוך איתנו הלאה.

רוצים גם אתם לדעת איך לנהל תקציב שקול ומאוזן ? צרו קשר השאירו פרטים, נקבע פגישה וביחד נקבע מטרה ונתכנן את הדרך תשובות.

#הוצאהבלתימתוכננת #בלתמ #תקציבמאוזן #חיסכון #רוניאגא #הבלוגשלרוניועדי

המומלצים שלנו
ארכיון